Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

W służbie zdrowia. Ciekawe spotkania w myszkowskim domu kultury

18.04.2012, Kluby zdrowia

Już w najbliższy wtorek, 24 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu O zdrowiu w Myszkowie zorganizowane przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Tym razem będzie można się dowiedzieć, jak przy pomocy roślin złagodzić skutki menopauzy i osteoporozy.

Partnerami spotkań prozdrowotnych w Myszkowie są Zarząd Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Myszkowie, NZOZ Przychodnia Zdrowia „Mijaczów” oraz Burmistrz Myszkowa. Na comiesięcznych zajęciach można wysłuchać ciekawych prelekcji z różnych dziedzin zdrowego stylu życia, a także skosztować smacznych potraw wegetariańskich.      

Wybierajmy tłuszcze roślinne i to jak najmniej przetworzone – to wniosek, jaki można wyciągnąć po jednym z ostatnich spotkań zatytułowanym Tłuszcze dobre i złe. Generalnej zasadzie mówiącej o tym, że należy unikać tłuszczów zwierzęcych powinna zatem towarzyszyć troska o jakość produktów, które spożywamy.

– Osobiście wolałabym raz w tygodniu zjeść chleb z masłem niż codziennie z najlepszą margaryną – mówi Irena Biała, inicjatorka i prelegentka programu O zdrowiu w Myszkowie. – Należy unikać tłuszczów zwierzęcych, jednak pamiętajmy, że jeśli podgrzewamy np. olej słonecznikowy, który już wcześniej został obrobiony termicznie, to on również staje się niezdrowy.  

Podczas wspomnianego spotkania Irena Biała zaprezentowała też, jak przyrządzić majonez bez cholesterolu, wykorzystując do tego olej lniany i mleko sojowe.

Z kolei na marcowych zajęciach była mowa o pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykład na ten temat wygłosił lek. med. Jerzy Waligóra, kierownik Pogotowia Ratunkowego w Myszkowie, który od praktycznej strony przedstawił, jak się zachować przy różnych rodzajach urazów.

Najbliższe spotkanie, 24 kwietnia poświęcone będzie roślinom i ich dobroczynnemu wpływowi na nasze zdrowie, zwłaszcza w takim schorzeniu jak osteroporoza oraz przy menopauzie. Rośliny to owoce, warzywa, trawy, algi, zioła, orzechy i nasiona. Leczenie za ich pomocą jest tak stare jak ludzkość. Zawierają one związki fotochemiczne i fitoestrogeny, które spożywane w naturalnej postaci mają działanie m.in. antynowotworowe oraz sprzyjające obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi.

Program pt. O leczeniu roślinami. Menopauza i osteoporoza poprowadzą Irena Biała oraz promotor zdrowia Andrzej Bolesta. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Początek o godz. 17 (Miejski Dom Kultury w Myszkowie, ul. 3 Maja 15, wtorek, 24 kwietnia). Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Czytaj o klubach zdrowia.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij