Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Program Food Matters przyciągnął miłośników zdrowia

28.11.2011, Kluby zdrowia

– Dieta w 60% wpływa na choroby, na jakie cierpimy – przekonuje Irena Biała, kierownik myszkowskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). 22 listopada w Miejskim Domu Kultury wspólnie z Andrzejem Bolestą, promotorem zdrowia prowadziła ona program z cyklu O zdrowiu Myszkowie zatytułowany Food Matters, czyli ‘jedzenie ma znaczenie’.

– W zasadzie było to streszczenie najważniejszych zasad zdrowego stylu życia, o jakich mówimy na naszych spotkaniach już od prawie pięciu lat – mówi pani Irena. – Badania wskazują na przykład, że dobrze, aby 50% naszego pożywienia stanowiły produkty surowe. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że człowiek składa się z trzech sfer: fizycznej, psychicznej i duchowej i wszystkie one wpływają na nasze zdrowie.

Spotkania O zdrowiu w Myszkowie organizowane są od kwietnia 2007 roku. Patronują im lokalna filia ChSCh, Zarząd Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Myszkowie oraz NZOZ Przychodnia Zdrowia „Mijaczów”.

Wtorkowe spotkanie, jak zwykle, zakończyła degustacja zdrowych potraw. Tym razem był to pasztet z selera oraz pasta z pestek dyni. Można też było skosztować zielonego szejka z sałaty, pietruszki, pomarańczy, kiwi i banana.

Czytaj więcej o projektach zdrowotnych.
 
Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij