Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: zwalcz stany zapalne

15.09.2017, Kluby zdrowia

28 września br., o godz. 17 wolontariusze filii ChSCh w Myszkowie zapraszają na kolejne spotkanie klubu zdrowia.  

Stan zapalny to naturalna reakcja układu odpornościowego na zakażenia. Jednak długotrwałe stany zapalne w obrębie niektórych narządów mogą prowadzić nawet do powstawania chorób autoimmunologicznych (artroza, cukrzyca typu 1), chorób układu sercowo-naczyniowego, raka czy chorobyAlzheimera twierdzą badacze.  

Jeśli ukąsi nas osa, w miejscu ukąszenia pojawia się opuchlizna. Jeśli się uderzymy, ciało reaguje powstaniem zaczerwienienia i siniaków. Podobnie organizm reaguje na pojawienie się w nim groźnych bakterii. Stan zapalny to mechanizm pozwalający na zwalczanie atakujących nas patogenów i naprawianie uszkodzeń spowodowanych przez czynniki zewnętrzne. Przewlekłe stany zapalne (lub stany zapalne występujące w nieodpowiednim miejscu) niszczą. Jak temu zapobiec?  O tym na wykładzie – 28 września (czwartek), o godz. 17 w Cechu Rzemiosł Różnych w Myszkowie przy ul. Kościuszki. Wstęp wolny!

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij