Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: zadbaj o stawy już dzisiaj

11.05.2015, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Myszkowie prowadzony przez wolontariuszy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem tematem zajęć będzie profilaktyka chorób stawów.

Nie można lekceważyć żadnego bólu w stawach. Poranna sztywność kolan, strzykanie czy po prostu bóle – to pierwsze objawy reumatoidalnego  zapalenia stawów lub choroby zwyrodnieniowej. Jeżeli stawy bolą po wysiłku, to przyczyną może być zanikanie chrząstki. Zwyrodnienia stawów przyspiesza nadwaga, która powoduje mikrouszkodzenia chrząstki. Choroba zwyrodnieniowa zawsze prowadzi do pogorszenia jakości życia. Najczęściej atakuje kolana, biodra, kręgosłup, stawy palców rąk i stóp, ale może dotyczyć każdego stawu. Zwyrodnienia stawów to naturalny proces starzenia się organizmu, ale możemy je opóźnić i zminimalizować. Słuszne jest przekonanie, że na zdrową starość pracuje się całe życie. Zacznijmy już teraz.

Spotkanie w myszkowskim klubie zdrowia odbędzie się w czwartek, 14 maja, o godzinie 17 w MDK, przy ul. 3 Maja 15.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij