Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: świat bez raka – czy to możliwe?

3.02.2012, Kluby zdrowia

31 stycznia w myszkowskim domu kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu O zdrowiu w Myszkowie zorganizowane przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Tym razem tematem zajęć był Świat bez raka. Prelegenci mówili na temat alternatywnych metod leczenia tej jednej z najstraszniejszych chorób.

Według Światowej Organizacji Zdrowia w 2006 r. z powodu nowotworu zmarło 91 tys. Polaków. Codziennie 380 dowiaduje się, że zachorowało. Leczenie to czas, w którym pacjenci wymagają szczególnego wsparcia ze strony lekarza i rodziny.

Mimo postępu medycyny wciąż mniej niż połowa przypadków kończy się wyleczeniem. Wobec powyższego nie dziwi fakt, że wiele osób chorych obok tradycyjnych metod sięga po alternatywne sposoby leczenia raka.

Wbrew pozorom terapii naturalnych jest całe mnóstwo. Wiele z nich przynosi bardzo dobre efekty, nawet tam, gdzie medycyna akademicka rozkłada bezradnie ręce.

– Podczas spotkania omówiliśmy najpierw różne przypadki odkryć naukowych, których początkowo nie akceptowano, lecz po latach okazywało się, że ci, którzy ich dokonali, mieli rację – mówi Andrzej Bolesta, promotor zdrowia, jeden z prelegentów. – Później przyszedł czas na przedstawienie kilku podejść do zapobiegania i terapii chorób nowotworowych.

Wśród alternatywnych sposobów walki z nowotworem znajduje się terapia Gersona. Traktuje ona organizm jako całość. Metoda ta skupia się na rekonstrukcji naturalnych systemów obronnych organizmu i wykorzystuje między innymi świeże, ekologiczne pożywienie oraz soki owocowo-warzywne. Inne terapie opracowali Joanna Budwig, Anatol Rybczyński, George Askar, ojciec Edmund Szeląga czy Hulda Clark.

Podczas spotkania 31 stycznia prelegenci Andrzej Bolesta i Irena Biała szczegółowo omówili odkrycia związane z wpływem witaminy B17 na zwalczanie komórek nowotworowych. Witamina ta zawiera cyjanek potasu, który jak przekonują zwolennicy tej terapii, uwalniany jest tylko w komórkach rakowych, niszcząc je.

Choć informacje na temat naturalnych terapii raka mogą wydawać się zaskakujące, w rzeczywistości istnieje bardzo bogata literatura na ten temat oraz liczne świadectwa osób twierdzących, że są zdrowe właśnie dzięki jednej z metod alternatywnych.

Po wykładzie był czas na pytania oraz degustacje potraw wegetariańskich. Z pewnością wtorkowe spotkanie pozwoliło znacznie poszerzyć wiedzę na temat różnych podejść do zwalczania nowotworów.

Czytaj o klubach zdrowia.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij