Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: słoneczna witamina

23.06.2014, Kluby zdrowia

Badania dowodzą, że 90% Polaków cierpi na niedobór witaminy D, odpowiedzialnej m.in. za odporność organizmu. Jak zapewnić sobie jej odpowiednią ilość? O tym na najbliższych zajęciach Klubu Zdrowia w Myszkowie.

Wolontariusze myszkowskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na wykład pt. Niebiańskie dary. Słońce i witamina D. Prelegentka Irena Biała opowie, dlaczego tak ważne jest uzupełnianie niedoborów słonecznej witaminy.

Aż 90% Polaków ma niewystarczającą ilość witaminy D w organizmie. Najniższy jej poziom mają nastolatki, osoby dorosłe, aktywne zawodowo i starsze. Powód tego jest bardzo prosty – coraz mniej czasu spędzamy na wolnym powietrzu. Garaż – biuro – garaż, niestety tak wygląda dzień wielu z nas. Nawet fitness uprawiamy w budynkach! To z kolei sprawia, że mamy ograniczoną tzw. skórną syntezę witaminy D – a dla człowieka głównym jej źródłem jest właśnie słońce.

Podczas spotkania poruszona zostanie także ciekawa kwestia kremów z filtrem. Używać ich czy nie? Oto jest pytanie! Odpowiedź na tę i inne kwestie poznamy podczas kolejnych zajęć Klubu Zdrowia w Myszkowie, które odbędą się w czwartek, 26 czerwca w domu kultury (ul. 3 maja 15). Początek spotkania o godzinie 17. Wstęp, jak zawsze, wolny!

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij