Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: o co chodzi z tym glutenem?

12.05.2016, Kluby zdrowia

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Myszkowie zapraszają na kolejne spotkanie klubu zdrowia. Tematem zajęć będzie gluten i zgubne skutki jego nadużywania.

Dieta bezglutenowa to ostatnio bardzo modny trend w odżywianiu. Czy bezpieczny? Gluten to nic innego jak białko roślinne, występujące w ziarnach niektórych zbóż, m.in. w pszenicy, jęczmieniu czy życie. U około 1% populacji występuje nietolerancja glutenu. Julien Venesson, autor książki pt. „Gluten: jak współczesna pszenica nas zatruwa”, twierdzi, że choroby spowodowane nietolerancją glutenu dotkną co najmniej 6% ludności, a niektórzy badacze szacują, że będzie to nawet 35%. Badania naukowe dowodzą, że pszenica przyczynia się do rozwoju chorób autoimmunologicznych i cukrzycy. Na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Myszkowie prelegentka, Irena Biała, opowie o glutenie, jego roli w odżywianiu i o bezpieczeństwie stosowania diety bezglutenowej.

Zajęcia myszkowskiego klubu zdrowia odbędą się w czwartek, 19 maja w Miejskim Domu Kultury, o godzinie 17. W programie spotkania oprócz ciekawego wykładu degustacja zdrowej żywności.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij