Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: nieproszeni goście w naszym organizmie

22.10.2013, Kluby zdrowia

Myszkowska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na kolejne spotkanie klubu zdrowia, które odbędzie się w czwartek, 24 października. Tym razem zajęcia będą poświęcone tematowi, na który stosunkowo rzadko zwracamy uwagę – pasożytom w naszym ciele.

Jak podają organizatorzy spotkania, według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w ciągu ostatnich 10 lat różnymi pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi. W Europie co trzecia osoba jest zainfekowana. Na początku XXI wieku 95% osób na świecie było nosicielami pasożytów; każdego roku odpowiadają one za 14 mln śmiertelnych przypadków.

Pasożyty to organizmy zwierzęce (lub roślinne) wykorzystujące inny organizm jako środowisko życia i zdobywania pożywienia. Zakażenie człowieka następuje przez brak higieny, nieodpowiednie odżywianie, np. spożycie surowego lub niedogotowanego i zakażonego mięsa, a nawet za pośrednictwem przedmiotów codziennego użytku (jaja pasożytów mogą być wszędzie). Rozwijają się we krwi i naczyniach, powodując tym samym powstanie chorób sercowo-naczyniowych. Zasiedlają wybrany organizm i budują w nim kolonię – opuchliznę. Schorzenia cywilizacyjne są m.in. konsekwencją rozwoju pasożytów w organizmie człowieka. Choroby pasożytnicze i infekcje występują częściej u osób z upośledzonym układem odpornościowym, który z kolei jest skutkiem złej diety i złego stylu życia.

Czy z pasożytami można wygrać? Irena Biała, kierownik Klubu Zdrowia w Myszkowie wie, jak to zrobić.

– Większości pasożytów sprzyja środowisko kwaśne. Aby się ich pozbyć, najprościej byłoby stworzyć środowisko zasadotwórcze – przekonuje. – A najszybciej można to zrobić za pomocą odpowiedniej diety.

M. in. właśnie o diecie będzie mowa na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Myszkowie poświęconym pasożytom. Zajęcia odbędą się 24 października, o godzinie 16:30 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, przy ul. 3 Maja 15. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

red. jl

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij