Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: miód – prawdziwy cud natury

19.11.2013, Kluby zdrowia

Już w najbliższy czwartek, 21 listopada odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Myszkowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Gościem listopadowych zajęć będzie pszczelarz Ryszard Czyż. Opowie on o pracy pszczół i o cudzie natury, jakim jest miód.

Kto z nas lubi latem bzyczące nad głową owady? Oczywiście nikt. Ale niektóre z nich wykonują bardzo ważną pracę dla przyrody. Mowa oczywiście o pszczołach. Jedna pszczoła przez całe swoje życie wytwarza około łyżeczki miodu. Aby wytworzyć cały litr, musiałaby przysiąść na kwiatach lub liściach około 4 mln razy!

Miód to produkt spożywczy o słodkim smaku, wytwarzany głównie przez pszczoły (ale nie tylko). Jest jedną z najcenniejszych substancji odżywczych i leczniczych. Miód składa się prawie w 80% z cukrów prostych i jest niezwykle łatwo przyswajalny przez ludzki organizm. Jego wchłanianie odbywa się już w górnej części przewodu pokarmowego, bezpośrednio do krwi z pominięciem procesów pośrednich i trwa poniżej dwóch godzin. Spożywanie miodu ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Jakie są właściwości miodu? Dlaczego jest taki cenny? Dlaczego jest lekarstwem? Na temat tych i innych kwestii związanych z miodem podczas czwartkowego spotkania Klubu Zdrowia w Myszkowie więcej opowie pan Ryszard Czyż.

Zajęcia odbędą się 21 listopada, o godzinie 16:30 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, przy ul. 3 Maja 15. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

red. jl

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij