Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: mam haka na raka

19.03.2013, Kluby zdrowia

Rak jajnika nie boli. 75% przypadków stwierdza się w III lub IV stadium choroby, kiedy na ratunek jest już często za późno. 21 marca odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Myszkowie, na którym dowiemy się więcej o profilaktyce tego rodzaju nowotworu. A także na temat nowych, sensacyjnych odkryć dotyczących zwalczania raka.

Spotkanie zorganizowane przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) jest adresowane przede wszystkim do pań. Co roku 3 tys. Polek dowiaduje się, że ma raka jajnika. Choć ten nowotwór „nie boli”, daje inne objawy, które panie bagatelizują. W porę wykryty jest całkowicie wyleczalny. Prelegentka, dr n. med. Beata Jakubiec-Bartnik uczuli uczestniczki na profilaktykę oraz badania.

Po wykładzie na temat nowotworu jajnika wystąpi Irena Biała, kierownik Klubu Zdrowia w Myszkowie. Podczas prelekcji pt. Mam haka na raka przytoczy najnowsze, zaskakujące odkrycia naukowe dotyczące leczenia raka. Wspomni m.in. o opracowanym w kalifornijskim Instytucie Medycyny Komórkowej preparacie hamującym przerzuty i niszczącym guzy nowotworowe.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Myszkowie będą jak zawsze bezpłatne. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką. Początek spotkania w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie (ul. 3 Maja 15) w czwartek, 21 marca, o godzinie 17.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej:

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij