Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: jak zapobiegać nowotworom

14.10.2016, Kluby zdrowia

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Myszkowie zaprasza na bezpłatne spotkanie o najnowszych badaniach w dziedzinie zwalczania raka.

Nowotwory stają się jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w krajach uprzemysłowionych. Przypuszcza się, że w roku 2025 spowodują 50 proc. przypadków śmierci. Jednak wciąż są na ziemi miejsca, gdzie nowotwory niemal nie występują lub występują w niewielkim stopniu. Gdy przyjrzymy się takim społecznościom, zauważamy, że sekretem ich zdrowia jest dieta zawierająca dużo warzyw i owoców oraz stosunkowo mała ilość mięsa i produktów zwierzęcych. Czy jest to właściwy trop?

Najnowsze badania naukowe pokazują, że oprócz znanych czynników, takich jak przeciwutleniacze (witamina C czy E oraz kurkumina), które przyczyniają się do zmniejszenia w komórkach ilości wolnych rodników odpowiedzialnych za powstawanie mutacji w DNA, a w konsekwencji do procesu nowotworzenia, w roślinach obecne są tysiące innych substancji, które potrafią zablokować proces nowotworzenia, a gdy nowotwór już powstanie, skutecznie trzymać go w szachu. Stosując odpowiednią dietę, można o całe lata opóźnić rozwój nowotworu lub nawet spowodować jego obumarcie.

Program zaprezentuje mgr Irena Biała. Jak zwykle na uczestników spotkania czekać będzie degustacja.

Spotkanie Profilaktyka chorób nowotworowych już 27 października, o godz. 17 w Cechu Rzemiosł Różnych w Myszkowie, ul. Kościuszki 97 (zmiana miejsca z powodu remontu sal w MDK). Wstęp wolny!

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij