Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: jak ustrzec dzieci przed kleszczami

3.04.2015, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Myszkowie prowadzony przez wolontariuszy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na kolejne spotkanie już 16 kwietnia. Tematem będzie groźna choroba, jaką jest borelioza.
 
Boreliozą można zarazić się od zainfekowanych kleszczy bądź ich larw. Mechanizm zakażenia jest prosty, a przez to niezwykle niebezpieczny: kleszcz nie musi wbić się w ciało, wystarczy, że na skórze złoży swoje odchody i już to może spowodować zakażenie. Większość osób dotkniętych boreliozą na początku nie jest świadoma choroby. Często zainfekowane osoby nawet nie wiedzą o jej istnieniu. Występują u nich różnego rodzaju objawy takie jak różnorakie bóle, depresja, zmęczenie, których ze względu na brak właściwej diagnozy nie udaje się wyleczyć. Chorzy często cierpią latami, zanim padnie właściwa diagnoza.

Wzmożoną aktywność kleszczy obserwuje się od kwietnia do czerwca oraz jesienią. Elementarną wiedzę na temat tych pasożytów powinien posiadać każdy, zwłaszcza rodzice. Bo to właśnie dzieci, zaraz po zwierzętach, są najbardziej narażone na ukąszenia. Kleszcze są wszechobecne. Występują nie tylko w lesie, ale też na łące, w parku, w przydomowym ogródku. Dlatego warto pogłębić swoją wiedzę na ich temat.

Jak ustrzec się boreliozy i jak postępować w przypadku ukąszenia przez kleszcza – o tym na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Muszkowie, które odbędzie się w czwartek, 16 kwietnia, o godzinie 17 w myszkowskim MDK. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij