Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: ile białka potrzebujemy dla zdrowia?

9.03.2015, Kluby zdrowia

Wolontariusze  Klubu Zdrowia w Myszkowie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na prelekcję dotyczącą białka w naszej diecie. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z wynikami naukowych badań na ten temat.

Białko znajduje się w każdej tkance naszego ciała i jest ważne dla wszystkich życiowych funkcji, jakie przebiegają  w naszym organizmie. Amerykański biochemik, dietetyk oraz mikrobiolog dr T. Colin Campbell twierdzi nawet, że białko w diecie ma tak silne działanie, że modyfikując jego ilość w pożywieniu, możemy „włączyć i wyłączyć” rozwój nowotworów, chorób autoimmunologicznych, chorób kości, oczu, układu nerwowego, Alzheimera i wielu innych.   

Wyniki badań dr. Campbella wskazują też, że rzeczywiste dane dotyczące ilości, jakości i rodzaju białka potrzebnego dla zdrowia i długowieczności są inne od tych, w które wierzono przez dziesięciolecia.

Więcej szczegółów poznamy podczas zajęć Klubu Zdrowia w Myszkowie, które odbędą się w czwartek, 12 marca, godz. 16.30 w Miejskim Domu Kultury. Wstęp wolny!
 
Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij