Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: fakty i mity na temat witaminy D

17.11.2016, Kluby zdrowia

Klub zdrowia w Myszkowie, prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na wykład pt. Witamina D kluczem do zdrowia.

Niedobór witaminy D był przez setki lat główną przyczyną krzywicy u dzieci. W wyniku tej choroby kości ulegają deformacji, zęby rozwijają się nieprawidłowo, pojawia się też szpotawość (wygięcie) kolan. Ocenia się, że obecnie ponad 90% Polaków cierpi na niedobory witaminy  D. Jej główne naturalne źródło – słońce – zostało ostatnio „postawione na cenzurowanym” jako czynnik m.in. rakotwórczy. Efektem jest światowa pandemia niedoboru witaminy D, a to wiąże się z występowaniem wielu chorób. Jak temu zaradzić? O tym na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Myszkowie. Wykład wygłosi Irena Biała. W programie spotkania oprócz ciekawego wykładu także degustacja zdrowych potraw.

Zajęcia myszkowskiego klubu odbęda się w czwartek, 24 listopada, o godzinie 17 w Cechu Rzemiosł Różnych w Myszkowie, przy ul. Kościuszki 97.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij