Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: endorfiny – źródło szczęścia i zdrowia

17.11.2017, Kluby zdrowia

Wkrótce kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Myszkowie. Tym razem wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na wykład poświęcony hormonom szczęścia.

Endorfiny czyli „endogenne morfiny”, tzw. hormony szczęścia to grupa hormonów peptydowych wywołująca dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie oraz wszelkie inne stany euforyczne. Są wytwarzane przez mózg i działają podobnie jak morfina – zmniejszają ból i wprawiają w błogostan.

Nasze zdrowie zależy od stylu życia jaki prowadzimy, a także od osobistego odczuwania szczęścia. Człowiek szczęśliwy lepiej się czuje i dłużej żyje. Jak możemy wykorzystać istniejące fizjologiczne mechanizmy, aby prostymi środkami zwiększyć produkcję endorfin i czuć się dobrze niezależnie od sytuacji, jakiej przyszło nam stawić czoła? Zaproszona prelegentka Beata Głowacka podczas wykładu przedstawi konkretne życiowe przykłady obracania istniejących ograniczeń na naszą korzyść.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Myszkowie pt. ,,Endorfiny źródłem szczęścia i dobrego zdrowia” odbędzie się w czwartek, 23 listopada, o godzinie 17 w Cechu Rzemiosł Różnych w Myszkowie, przy ul. Kościuszki 97. Wstęp wolny!

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij