Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: czy można uwolnić się od E dodatków?

23.03.2017, Kluby zdrowia

Wolontariusze myszkowskiego klubu zdrowia działającego przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na wykład o chemicznych dodatkach do żywności.

Nie od dziś wiadomo, że dieta musi być urozmaicona. Nadmierne i jednostronne żywienie jest  przyczyną ponad 80 różnych chorób. Około 12 milionów ludzi w Polsce cierpi na różne schorzenia dietozależne, np. choroby układu krążenia, cukrzycę, osteoporozę, otyłość i nadwagę, nowotwory, próchnicę zębów. Większość produktów spożywczych obecnych w sklepach jest przetworzona i zawiera w sobie chemię. Zjadamy jej rocznie ok. 2 kg. Pod literką „E” kryją się dodatki do żywności powszechnie  stosowane w przemyśle spożywczym. Obecnie funkcjonuje ich ponad 1500. E dodatki stają się szczególnie szkodliwe, kiedy spożywamy je długotrwale i w dużych ilościach, albo w połączeniu z inną substancją tworzącą związek, który może być dla nas trujący. Na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Myszkowie nauczymy się wybierać to, co najlepsze dla naszego zdrowia.

Zajęcia odbędą się w czwartek, 30 marca, o godz. 17 w Cechu Rzemiosł Różnych, przy ul. Kościuszki 97. Wstęp jak zawsze wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij