Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: czy można pokonać Alzheimera?

24.05.2012, Kluby zdrowia

Około 35 osób uczestniczyło w spotkaniu z cyklu O zdrowiu w Myszkowie, jakie odbyło się 22 maja w myszkowskim domu kultury. Jak co miesiąc na uczestników zajęć prowadzonych przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) czekała degustacja pysznego wegetariańskiego specjału oraz ciekawy wykład. Tym razem mowa była o chorobie Alzheimera.

– Chociaż metody leczenia Alzheimera są ograniczone i nie ma na razie leku na tę chorobę, można podjąć pewne kroki w celu zmniejszenia ryzyka zachorowania – mówi Irena Biała, inicjatorka i współprowadząca myszkowskie spotkania ze zdrowiem. – Wśród czynników zmniejszających ryzyko choroby znajduje się między innymi spożywanie pokarmów bogatych w witaminę B12, dbałość o sprawność umysłową czy aktywność fizyczna.

Podczas wykładu prelegenci Irena Biała oraz Andrzej Bolesta, promotor zdrowia mówili też o łagodzeniu objawów choroby. Dobre rezultaty przynosi stosowanie m.in. Pau d’Arco (kora z drzewa brazylijskiego) i Kociego Pazura (peruwiańska roślina lecznicza) na zmianę. Poleca się też olej z ogórecznika, lecytynę (musi być o stężeniu 1200 mg), preparaty z magnezem i witaminą B6, witaminę B-complex, witaminę E oraz preparaty z miłorząbu.

W drugiej części spotkania odbyła się degustacja potraw wegetariańskich: pasztetu z pestek dyni, serka ze słonecznika, ciastek owsiano-orzechowych oraz soku z kapusty z melonem i gruszką.

Spotkania O zdrowiu w Myszkowie prowadzone są już od pięciu lat. Zajęciom patronuje Zarząd Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Myszkowie, NZOZ Przychodnia Zdrowia „Mijaczów” oraz Burmistrz Miasta Myszkowa. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Czytaj o klubach zdrowia.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij