Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Myszków: cholesterol – przyjaciel czy wróg?

26.02.2013, Kluby zdrowia

Czy cholesterol to nasz przyjaciel czy wróg? W jakich ilościach i do czego jest potrzebny? Czym jest jego nadmiar? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Myszkowie.

Lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na bezpłatne zajęcia klubu do Domu Kultury w Myszkowie 28 lutego, na godzinę 17.

Prelegentka, Irena Biała, w przystępny sposób omówi rolę cholesterolu w organizmie, przyczyny jego zbyt wysokiego poziomu oraz sposoby na jego eliminowanie. Przybliży wyniki badań naukowych, a także sylwetki uczonych badających problem cholesterolu oraz jego rozwiązanie.

– Istnieją badania, które dowiodły, że wysoki poziom cholesterolu nie jest przyczyną chorób serca, lecz ich skutkiem – mówi Irena Biała, kierownik Klubu Zdrowia w Myszkowie. – Choroby serca i układu krążenia stanowią wczesną postać szkorbutu. Miażdżyca i zwapnienia odpowiadające za zawały serca i udary mózgu to nie choroby, lecz rezultat długotrwałego niedoboru witamin – przekonuje.

Program będzie wzbogacony ciekawą prezentacją multiumedialną oraz degustacją smacznych i zdrowych potraw wegetariańskich. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij