Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Myszków

Klub Zdrowia w Myszkowie: o autoagresji

16.10.2015, Kluby zdrowia

Wkrótce kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Myszkowie. Wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na ciekawy wykład o tzw. autoagresji. Wstęp wolny.

Autoagresja to inaczej choroby autoimmunologiczne. Zaliczamy do nich niektóre nowotwory i np. reumatyzm. Nieprawidłowość polega na tym, że układ odpornościowy wytwarza przeciwciała (immunoglobuliny) skierowane przeciwko własnym tkankom, myśląc, że to ciała obce. Atakując własne tkanki, wywołuje w nich np. chroniczne zapalenie z trwałymi uszkodzeniami. Wygląda to tak, jakby organizm chciał popełnić samobójstwo. Czynnikiem wywołującym atak na własne tkanki może być np. infekcja wirusowa, bakteryjna, a nawet silny stres. Proces autoagresji jest wspólny dla wszystkich chorób autoimmunologicznych. O tym dlaczego tak się dzieje i czy można temu zapobiec, opowie prelegentka Irena Biała na najbliższym spotkani Klubu Zdrowia w Myszkowie.

Zajęcia klubu zdrowia odbędą się w czwartek, 22 października w Domu Kultury, przy ul. 3 maja 15. Początek spotkania o godzinie 17.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Myszków
ul. Kolejowa 31a
42-300 Myszków

Nr konta bankowego:
42 2030 0045 1110 0000 0278 5480

Kierownik: Irena Biała
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel.: (+48) 34 364 47 46

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij